Myslivecký tábor Pavlátova Louka 2017

Myslivecký tábor na Pavlátově louce

Letos jsme uskutečnili náš první myslivecký tábor na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují ve dnech 23. - 29.7.2017. Tábora se zúčastnilo celkem 30 dětí ve věku 6-14 let. Tábor byl zaměřen na přírodu a myslivost. Mezi dětmi byli i účastníci našeho mysliveckého kroužku z Dolní Radechové, kterých tam bylo celkem osm.

Organizátory tábora byla kulturně výchovná a propagační komise při OMS Náchod. Navzdory deštivému počasí to dětem ani vedoucím neubralo na dobré náladě. Po celou dobu nás provázela táborová hra o poklad princezny Kačenky, podle pověsti přívětivé ochránkyně Orlických hor, na které jsme stavěli různé soutěže, úkoly a hry. S dětmi jsme uskutečnili výlet do opočenské obory a do  obůrky v Klopotově . Kromě her, soutěží a různého sportovního vyžití měly děti na programu každý den nějakého hosta, který svým vystoupením přispěl k novým poznáním a zážitkům. Hostili jsme kynology, sokolníky, lesníky, byla přednáška ze zoologie, přijel odborník přes uspávání zvěře, zkrátka vystoupení hostů byla opravdu pestrá a děti si odnesly spoustu krásných zážitků. Svoji dovednost dokázaly děti výrobou oddílových znaků z kůže, odléváním stop v přírodě, poznáváním rostlin a stromů atd. Nechyběla ani noční stezka odvahy a táborák na rozloučenou. Na konci tábora proběhlo též vyhodnocení celotáborové hry po oddílech a každé dítě si odneslo s sebou domů zaslouženou odměnu. Spokojenost a nadšení dětí vyznělo na konci tábora v tom, že příští rok se to musí zopakovat. Jsme rádi, že tábor zanechal v dětech dobrou odezvu a děti se nejen bavily, ale něco nového se i naučily.

Jitka Vaňková Přibylová

členka KVPK při OMS Náchod

Fotky z tábora ve fotogalerii

další fotky zde http://galisa1.rajce.idnes.cz/Myslivecky_tabor_2017/